Minimalistické surfování

22 března

Internet je plný všech možných rušivých elementů, které vás nejen rozptylují, ale především nezajímají. Nic vám ale nebrání v tom surfovat minimalisticky, a proto vám dnes prozradím, jaké doplňky pro pohodlné a minimálně rušivé prohlížení internetu používám já. Třeba vás následující řádky alespoň trochu inspirují.


AdBlock Plus

Předpokládám, že AdBlock Plus patrně budete znát. Jedná se o šikovného pomocníka, díky kterému můžete zablokovat nepříjemné reklamy na internetových stránkách, pop-up okna, video ads a zkrátka vše možné, co vás při běžném prohlížení internetu obtěžuje. Rozhodně doporučuji, jelikož používám již delší dobu a nemůžu si jej vynachválit. Prvky, které chcete takto blokovat, si můžete libovolně nastavit, což je už jen takovou pomyslnou třešničkou na dortu. AdBlock Plus umí pracovat s většinou známých prohlížečů, takže jistě skvěle poslouží i vám.

StayFocusd 

Jestliže si během práce na PC dáváte krátké pauzy pro prohlédnutí novinek na sociálních sítích, patrně znáte ty situace, kdy vám taková činnost zabere více času, než jste původně plánovali. Tomu se vyhnete díky praktickému doplňku StayFocusd. V něm si nastavíte čas, který smíte věnovat určitým webům, které si sami nastavíte. Po uplynutí stanovené doby vás StayFocusd jednoduše z daných stránek vyhodí a místo toho zobrazí prosté Shouldn't you be working?

Clickable Links 

Pokud už vás taky štve, že na webu kolikrát narazíte na odkazy nebo emaily, na které nelze kliknout a vy je tak musíte složitě kopírovat, pak pro vás bude doplněk Clickable Links tím pravým. Minimalismus je totiž i o tom, že si věci co nejvíce usnadníte a nebudou vás tak zbytečně zdržovat. Vyzkoušejte, uvidíte a zamilujete si.

Speed Dial 2 

Domovskou stránku prohlížeče je třeba maximálně využít pro zjednodušení surfování pro webu. Já nainstalovala doplněk Speed Dial 2, který se mi postaral o přehledné odkazy na weby, které nejčastěji navštěvuji. Samozřejmostí je možnost vlastního nastavení webů, velikosti zobrazení, náhledů apod. Mně se líbí jednoduché černobílé kresby, takže jsem si nastavila právě je.

Ukázka, jak může vaše domovská stránka vypadat s využitím doplňku Speed Dial 2

Feedly 

Pokud pravidelně čtete některé stránky, pak bude super mít všechny nové články pohromadě na jednom místě. Já pro tento účel využívám aplikaci Feedly, která je dostupná jak online, tak i jako aplikace pro mobilní telefony a PC. Mám ji tak vždy po ruce, což se hodí, když například čekám na autobus. Prolistuji si nové příspěvky a ty, co mě zaujmou, označím pro pozdější přečtení. Jednotlivé weby, které odebírám, mám rozdělené do kategorií, což mi umožňuje mít opravdu praktický přehled. Články pak čtu rovnou ve Feedly, takže se mi zobrazují v upravené grafické podobě, která je opravdu minimalistická.

Instapaper 

Na závěr vám doporučím ještě jeden doplněk, který jsem kdysi používala, než jsem přešla na výše uvedené Feedly. Instapaper slouží k vašemu nerušenému čtení internetových článků. Můžete si pomocí něj upravit zobrazení textu, aby se vám četlo co nejlépe. Opět doporučuji alespoň vyzkoušet. Lépe se vám bude soustředit na text. 

A to je pro dnešek vše. Své pomocníky pro minimalistické surfování můžete přidávat do komentářů. Už teď se ale můžete těšit na další články o minimalismu, které pro vás chystám. 

Podobné články

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. ♥

Archiv blogu

Podporuji a jsem členem

Podporuji a jsem členem