Přednáška: Spokojenost, vyrovnanost a odolnost vůči negativním vlivům

16 ledna

Na to, až bude Petr Ludwig přednášet i v Brně, jsem opravdu těšila. Když už jsem se pomalu smiřovala s tím, že budu muset za jeho přednáškou vyrazit do mnou značně nenáviděné Prahy, byl vypsán termín jeho přednášky v brněnském univerzitním kině Scala. A to byla výzva.Jméno Petr Ludwig jsem poprvé zaslechla ve spojení s knihou Konec prokrastinace, kterou jsem si musela hned přečíst. Nedalo mi to a pustila jsem si i několik jeho přednášek, přečetla několik článků a čím více informací jsem takto získávala, tím více jsem si přála Petra Ludwiga vidět naživo. Ale jak jsem už uvedla, pražským přednáškám jsem se úspěšně vyhýbala tak dlouho, až byla jedna uspořádána v Brně. Navíc se konala v univerzitním kině Scala, kde můžete do sálu se sklenkou vína i se psem. Neměla jsem sebou ani jedno, ale to nevadí. Stačilo vědět, že tu ta možnost je. 

Proč přednášku navštívit?

Hlavním důvodem, proč jsem na přednášku šla, byla právě část o negativních vlivech. Ať se totiž snažím sebevíc, stále se mi nedaří ignorovat negativní vlivy kolem mě, což se pochopitelně následně také projevuje a ne zrovna kdovíjak pěkně. Rozhodně tuto přednášku doporučuji všem, co mají stejný problém a chtějí s ním něco udělat. To, že se dozvíte i spoustu dalších informací o spokojenosti, berte už jen jako skvělý bonus navíc.

O přednášce

Popis přednášky (z webu konec-prokrastinace.cz): "Optimismus a pesimismus je naučitelný. Smyslem přednášky je předat metody tréninku optimistického životního stylu. Účastníci si odnášejí konkrétní postupy, jak zvládat emočně náročné stresové situace a jak dlouhodobě zvyšovat svoji každodenní spokojenost."

Samotná přednáška uběhla opravdu strašně rychle. Promítaná prezentace s komentářem Petra Ludwiga byla skvělou podívanou plnou užitečných informací, které byly lidem podány s humorem a s odkazy na weby či knihy, na kterých je možné si k daným tématům dohledat více podrobností. Materiál, který byl pro přednášku použit, pocházel z mnoha odborných studií - žádné vaření z vody, jak tomu bohužel většinou bývalo u našich přednášejících na fakultě.

Flow lístek
Z představených metod a pomůcek mě zaujal například flow lístek. Každý den byste si do něj měli zaznamenat tři věci, které vás nějak potěšily, a za které jste vděční. Pokud vydržíte a budete si poctivě vést flow lístek po dobu jednoho měsíce, měla by se zvýšit vaše osobní spokojenost.
Za sebe doporučuji si flow lístek alespoň vyzkoušet. Můžete si jej vytisknout nebo použít aplikaci do mobilu.

Podobných vychytávek nám bylo představeno více, ale přece tu všechny neprozradím. Nechci vás připravit o ten skvělý zážitek z přednášky, který jsem si odnesla já. Petr Ludwig opravdu umí skvěle prezentovat a jeho přednášky jsou dotaženy do posledního detailu. Samotné prezentace jsou jednoduché, doplňují je snadno pochopitelné a především dobře zapamatovatelné obrázky a náčrtky. 

Kniha & plakát
Po přednášce bylo možné zakoupit si knihu Konec prokrastinace nebo motivační plakát, jehož koupí jste mohli přispět nadačnímu fondu Lepší senior, který je zaměřený na vzdělávání seniorů. Protože se mi tato myšlenka moc líbila a upřimně fandím každému seniorovi, který se neustále vzdělává (kéž bych to ve stáří dokázala i já), jeden plakát jsem si také koupila. Jsou na něm vypsány vlastnosti lidí, které většinou obdivujeme právě proto, jací jsou. 

Prezentaci společně s několika dalšími zajímavými dokumenty a odkazy nám Petr Ludwig zaslal následně i na email. Občas si prezentaci znovu letmo projdu, abych si osvěžila některé její části.

Za sebe můžu říct, že přednáška Spokojenost, vyrovnanost a odolnost vůči negativním vlivům splnila svůj účel, protože já jsem z ní odcházela opravdu spokojená

Pokud byste chtěli vidět nějaké přednášky Petra Ludwiga v pohodlí svého domova, můžete tak učinit například zde. Přehled plánovaných přednášek, konferencí a workshopů najdete tady. V plánu má opět i Brno, takže kdo ví - třeba se potkáme.

Podobné články

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. ♥

Archiv blogu

Podporuji a jsem členem

Podporuji a jsem členem