Zoo park a Dinopark Vyškov

18 ledna

Vyškov máme poměrně blízko, takže proč se nevydat do tamního Zoo parku a Dinoparku, že? Těšit se zde můžete na venkovský styl a s ním spojená zvířata. Najdete tu ale i ta exotická a v neposlední řadě také již vyhynulá. Nevěříte? Věřte.


Vyškovský Zoo park se mi vryl do paměti především dokonalým prostředím statkářského domu z 19. století, kde nechyběl ani tradiční holubník, šopa a v interiéru dobové vybavení. Člověk si tu připadal opravdu jako v pohádce.


replika statku z 19. století

Zajímavý byl beze sporu i včelín, který je součástí environmentálního centra. V jedné místnosti se zde dozvíte vše o včelách, vzniku medu a dokonce se seznámíte i s různými včelími produkty, které si můžete pak sami zakoupit na pokladně Zoo parku.

Chybět pochopitelně nemohou ani hospodářská zvířata, kterých právě ve Vyškově najdete opravdu hodně. Nám, co žijeme na vesnici, kde je to samý kravín, ovčí farma a slepice tu má snad každý druhý, to nepřijde zase až takový zázrak, ale co si budeme povídat - tvorové to jsou krásní a člověk se na ně vždy rád podívá.


Ale nebojte se, že budete ošizeni o zvířata exotická, protože i těmi se může Zoo park ve Vyškově pyšnit.


Přímo ze zoo koutku vyjíždí vláček i do dinoparku. Osobně vám doporučuji využít tuto možnost, protože cesta k němu je poměrně složitá a hlavně ve vláčku si aspoň poslechnete přednášku o dinosaurech. Dokonce několikrát za sebou. (Hlavně si nejsem ani trochu jistá, zda se k dinoparku dá vůbec autem dostat.)


Když vjedete obří branou do dinoparku, ocitnete se rázem v úplně jiném světě. Spousta pohybujících se dinosaurů vás alespoň na okamžik vrátí do pravěku, kdy jim patřil tento svět.

Vzhledem k tomu, že se nejednalo o naši první návštěvu dinoparku, nic nás v něm nepřekvapilo (ani nezklamalo). Já v těch jednotlivých dinoparcích prostě kromě použitého prostředí nevidím žádný rozdíl.


V dinoparku jsme navštívili také zvířata, která sem ten den byla dovezena ze záchranné stanice. Kromě želv, morčat, králíků apod. zde byl k vidění i tento úžasný čunajs.


Zoo park ve Vyškově patří k těm menším, ale věřte, že Vám to bohatě vynahradí jak zvířaty, tak příjemným prostředím. Vstupenka do Dinoparku je součástí vstupného do Zoo parku, takže pokud už se rozhodnete Vyškov navštívit, využijte příležitosti podívat se na obě místa.

Zoo park a Dinopark Vyškov
Internetové stránky: Zoo park  a Dinopark
Vstupné (dospělí): 180 Kč (Zoo park + Dinopark)
Vstupné (děti): 120 Kč (Zoo park + Dinopark)


Trasa mezi Dinoparkem Vyškov a Zoo parkem Vyškov


Zdroj fotografie v záhlaví: 1

Podobné články

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. ♥

Archiv blogu

Podporuji a jsem členem

Podporuji a jsem členem