MANA - minimalistické jídlo

27 února

Před pár dny mi byl doručen startovací balíček výrobku MANA, a protože už jsem ji řádně vyzkoušela, nastal čas ji představit i vám. MANA je označována za jídlo budoucnosti a mě na ní lákalo především to, že je zkrátka a dobře minimalistická.


Z čeho se skládá startovací balíček?

Startovací balíček MANY můžete sehnat zde a to za cenu 1.700 Kč

Tento balíček obsahuje:
 • 7 sáčků prášku
 • 7 lahviček s olejem
 • nerezovou odměrku
 • praktickou láhev, ve které MANU snadno připravíte
 • tištěný návod, jak si MANU připravit

Co to MANA vlastně je a z čeho se skládá?

MANA je v podstatě potravina, která by člověku měla dokázat kompletně nahradit stravu. Obsahuje vše potřebné, co by lidské mělo během celého dne přijmout, a nabízí tak účinné řešení pro mnoho lidí. MANA je navíc bez laktózy a je čistě veganská. Bohužel někteří si ji nebudou moci dopřát kvůli obsahu soji a lepku.

MANA se skládá z 41 % ze sacharidů, z 23 % z tuků a z 23,5 % z bílkovin. Obsahuje také spoustu vitamínů (A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, C, D2, E, K1, K2) a minerálů (draslík, jód, hořčík, vápník, železo, zinek, mangan, měď, selen, chrom aj.), ale o tom si můžete podrobněji přečíst v tomto dokumentu o nutričních hodnotách.

Mě zaujala MANA právě z toho důvodu, že jednak dokáže nahradit stravu a především je snadná na přípravu. To si myslím, že je jeden z hlavních důvodů, proč se spousta lidem bude hodit například na cesty, kde si nechtějí lámat hlavu s přípravou složitého jídla, a do práce, kde pro změnu třeba často bojují s časem. Ať už jsou důvody pro vyzkoušení MANY jakékoliv, rozhodně vám doporučuji dát jí alespoň šanci. Přiznám se, že nejsem zastáncem tohoto druhu stravování a už vůbec bych MANOU nedokázala nahradit veškerou svoji stravu, ale jako příležitostné jídlo ji opravdu doporučuji.

Mé první dojmy

Pro někoho, kdo si nepřipravuje různé nápoje z prášku, bude možná chuť i konzistence vyžadovat chvilku zvyku. Já si občas připravuji proteinové nápoje, takže jsem věděla, co čekat a žádné velké překvapení se tedy nekonalo. Přiznám se bez mučení, že při prvním ochutnání jsem váhala, zda MANU dokážu vůbec vypít až do dna. Kupodivu mi ale po krátkém čase začala chutnat a někdy jsem si jí trochu připravila vyloženě jen proto, že jsem na nic měla prostě chuť. Nijak jsem ji zatím neochucovala, ale určitě ji ještě vyzkouším s rozmixovaným banánem nebo jahodami.

Příprava

Jak už jsem uvedla výše, MANA je velmi snadná na přípravu. Stačí vám vlastně jen následující schéma:

Když je v návodu uvedeno "dobře protřepat", opravdu je tím myšleno dobře a důkladně protřepat, jinak vám zůstanou v lahvi nepříjemné hrudky.


Množství jednotlivých ingrediencí si sami určíte podle doporučeného návodu. Já si standardně připravuji "normální" jídlo. 


Výhody MANY

 • snadná na přípravu
 • chutná (resp. mně chutná, pochopitelně někomu chuťově nesedne)
 • čistě veganský produkt
 • přísun vitamínů, minerálů a jiných prospěšných látek pro lidský organismus
 • vhodná na cesty i do práce

Nevýhody MANY

 • vyšší cena
 • zatím nedostatek klinických studií, které by prokázaly prospěšnost MANY a potvrdily, že skutečně člověku plně nahrazuje potřebné množství živin 

Pár slov závěrem

Neumím si dost dobře představit, že do sebe člověk dostává jen MANU a nic jiného. Já osobně ji používám příležitostně jen jako doplněk stravy, případně jako opravdu rychle připravené jídlo, když v práci nestíhám.

Upřimně říkám, že bych za ni tolik peněz nejspíš nedala.

Zpočátku jsem byla zvědavá, jak na MANU bude reagovat mé okolí. Čekala jsem tradiční skeptické názory, že tohle nemůže fungovat a jídlo v prášku je hnus. Poslední zmíněné řekl jen jeden člověk, který navíc MANU ani nikdy neochutnal, takže asi si umíte představit, jak moc (resp. málo) pro mě jeho názor znamenal. Překvapilo mě naopak zjištění, že spousta mých známých již MANU zná a někteří ji dokonce už i vyzkoušeli. Nejčastějším důvodem, proč se pro vyzkoušení MANY rozhodli, byla zvědavost (stejně jako u mě).

Podobné články

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. ♥

Archiv blogu

Podporuji a jsem členem

Podporuji a jsem členem