Stromový dům

13 února

Stromový dům, resp. pobyt v něm, nás lákal už delší dobu. V srpnu jsme se tedy s přítelem při příležitosti našeho výročí vydali do lesa nedaleko Lelekovic, kde několik takových skvostů můžete navštívit. Podívejte se sami, jak takový poctivý tree house vlastně vypadá.

Nejhorší fází asi byly přípravy, protože výročí přece musí být s dobrým jídlem a vínem, takže první, co jsme balili, byly skleničky na víno, otvírák a jednohubky. Poté, co jsme měli vše životně důležité sbaleno, přešlo se na méně podstatné věci jako je baterka a toaletní papír.

Stromových domů se v lese u Lelekovic nachází víc. Tento konkrétní je poblíž chaty s posezením, jezírkem a ohništěm. No prostě paráda. A ten klid tam byl prostě k nezaplacení, opravdu.
Jediné, co by se tomu dalo vytknout, je cena, kterou za jednu noc ve stromovém domě dáte. Na druhou stranu chápu, že ta údržba něco stojí. Navíc člověk na stromovém domě nespí každý den a na oslavu výročí nám to prostě přišlo jako opravdu netradiční místo.
  

Nejvíc to našemu posezení slušelo po setmění, kdy nám svítily jen svíčky a kolem nás se rozprostíral tichý a místy až děsivě temný les. A samozřejmě v noci pod stromovým domem chodily srnky a divoká prasata. Někteří k jezírku, jiní pro bukvice.


Interiér stromového domu byl také kouzelný. Vyřezávaná okna, lucerny a přírodní dekorace - to vše jen dokonale podtrhovalo atmosféru stromového příbytku. Přenocovat se v něm dá i v zimě, protože součástí jeho vybavení jsou i kamna. Jo a taky toaleta.


A to kouzelné ráno, kdy vykouknete z okna přímo do lesa za zpěvů ptáků, se ani nedá popsat. To se prostě musí zažít. Uklidňující zelená barva už je jen třešničkou na dortu.


Tree House Babí Lom u Lelekovic si můžete rezervovat na stránkách Lesů města Brna, kterým stromový dům patří. Doporučuji ale dělat rezervaci s velkým předstihem, protože zájem o pobyt na stromovém domě je stále velký, čemuž se ale vůbec nedivím. 

Podobné články

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. ♥

Archiv blogu

Podporuji a jsem členem

Podporuji a jsem členem