Zoo Hodonín

22 února

Zoo Hodonín je sice možná malá, ale to vše vám vynahradí zvířaty, která si v ní můžete prohlédnout (a některá z nich dokonce i nakrmit). My navíc zoo navštívili v době, kdy se mohla pyšnit novými přírůstky v podobě dvou malých tygříků, takže zážitek byl o to úžasnější.


Zoo Hodonín je opravdu malá, ale parkoviště má pro změnu velké (oproti brněnské zoo tedy určitě). Nachází se asi 200 metrů od samotné zoo a cestou můžete navštívit i místní psí útulek. V zoo najdete také opravdu velké hřiště pro děti s množstvím prolézaček, trampolín a podobně. 

My tu ale pochopitelně byli kvůli zvířatům, a především kvůli novým přírůstkům, ke kterým jsme naštěstí poměrně rychle dorazili. U jejich výběru jsme zůstali fascinovaně zírat velmi dlouho. Pozorování dvou malých hravých tygrů je totiž mnohem lepší než televize. Navíc ten pocit, že je od vás dělí jen sklo nebo vysoký plot, vás nutí přemýšlet o tom, jaké by to asi bylo si je pohladit. Z těchto myšlenek mě vytrhl až přítel, který mi připomenul, že v zoo se nachází i spousta jiných zvířat, které by bylo možná taky fajn vidět. 

tygřice Raja a její dva tygříci Šér Chán a Radža
Ačkoliv se celá zoo nachází na opravdu malém prostranství, projít ji celou vám zabere trochu času, protože téměř každé její místo patří nějakému zvířeti. Nakrmit si zde můžete například kozy, ale to můžete v současné době asi v každé zoo.

V tamních akváriích můžete spatřit například i žraloka, který se ale pohybuje opravdu velmi rychle, a mně se tak prostě nepodařilo jej vyfotit.


Lákadlem pro návštěvníky jsou bezesporu i bílí lvi. Bílé tygry má u nás například zoo v Liberci, ale bílí lvi jsou opravdu unikát. Moc krásný unikát.


V areálu zoo kromě prodejny suvenýrů pochopitelně naleznete i restauraci, kde se k nám připojilo toulavé kotě a poobědvalo s námi. Obzvlášť si oblíbilo přítelovu náruč, čemuž se ale vůbec nedivím (mám stejný problém).


Celkově se mi Zoologická zahrada v Hodoníně moc líbila a na to, že je opravdu malinká, mě moc příjemně překvapila. Pokud tedy přemýšlíte, kam v létě vyrazit, Zoo Hodonín by měla být jasná volba.
Zoo Hodonín
Internetové stránky: zde 
Vstupné (dospělí): 100 Kč 
Vstupné (děti): 60 Kč
mapa zoo a parkoviště

Zdroj fotografie v záhlaví: 1

Podobné články

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. ♥

Archiv blogu

Podporuji a jsem členem

Podporuji a jsem členem