Lesní bar Horní Lipová

01 března

Během našeho pobytu v Jeseníkách jsme s přítelem navštívili lesní bar. To je takové kouzelné místo v lese, kde si můžete dát čaj, kávu, pivo nebo třeba kremrole či klobásu s chlebem. A nejzajímavější na tom je to, že tento bar nemá obsluhu. Jednoduše si vezmete, na co máte zrovna chuť a peníze pak vhodíte do kasičky. Vše je tedy o důvěře a zdá se, že navzdory pověsti našeho národa může lesní bar fungovat i na našem území.


Jeden z lesních barů můžete najít v lese kousek od Horní Lipové v Jeseníkách. Už dole u cesty vás přivítá tak trochu netradiční půjčovna holí na nordic walking


Připravte se na pohodovou cestu do kopce, která se postupně přehoupne do poněkud prudčejšího stoupání. To však bude nahoře odměněno samými dobrotami. Cestou k lesnímu baru potkáte partu šiškožroutů (a kamenožroutů) a v neposlední řadě také spoustu laviček na odpočinutí.


Po zdolání kopce k lesnímu baru se nezapomeňte řádně zaevidovat a udělat si čárku. 


Na baru najdete snad vše, co člověku při pobytu v přírodě přijde k chuti. Pro ty hladovější jsou zde špekáčky a pečivo, pro gurmány kremrole, pro děti oplatky a pro ty ostatní úžasné slané tyčky, jejichž chuť mě naprosto uchvátila. Podobně pestrý výběr máte i co se týče nápojů. Najdete zde jak obyčejnou vodu, tak perlivou, limonádu, džus, energy drink, ledový čaj, pivo (alko i nealko) a pochopitelně si zde můžete připravit i horký čaj, kávu a podobně.


V baru je k dispozici ohřívač, chladící box, příbory, tácky - zkrátka vše, co byste mohli potřebovat. Dokonce si tu můžete zakoupit i památkové odznaky, samolepky, pohledy a trička. Chybět nesmí ani přehledná mapa okolí a krabička poslední záchrany pro zbloudilé cyklisty. Co zde však rozhodně nechybí je pohodová atmosféra uprostřed lesů a táborák.


V lesním baru se pochopitelně také třídí odpad a nezapomíná se ani na lesní zvířátka.


Mě samotnou nápad na lesní bar velmi zaujal a těší mě, že jsou na světě lidé, kteří stále ještě mají důvěru v náš národ. Podle majitele lesního baru prý někteří lidé ale nevěří tomu, že jimi vhozené peníze do kasičky nikdo neukradne, a raději je proto nechávají v údolí v některém z penzionů, případně je posílají na účet. Bohužel bar již vykraden byl, ale ani to pana Pavlíčka naštěstí nezlomilo a od svého projektu neupustil. Mohl by sice místo hlídat kamerou, ale o tom nechce ani slyšet, protože by tak lesní bar ztratil svůj smysl, s čímž naprosto souhlasím.

Pan Pavlíček má můj obdiv a všem, co jakýmkoliv způsobem lesní bar ničí, přeji, aby si jednou uvědomili, jak neuvěřitelně hloupě se zachovali, a propadli se hanbou až někam do údolí pod lesním barem.

Webové stránky lesního baru najdete zde.

Cesta z parkoviště k lesnímu baru je dlouhá cca 2 kilometry.

Podobné články

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. ♥

Archiv blogu

Podporuji a jsem členem

Podporuji a jsem členem