Blogy o minimalismu - 1. část

19 dubna

Dnes vám přináším několik zajímavých tipů na stránky, na kterých se můžete dozvědět něco o minimalismu. Většinou se jedná o mnou hodně navštěvované weby, na kterých čerpám inspiraci (nebo jsem v minulosti čerpala). Najdete zde zahraniční blogery (českým se budu věnovat příště).


Tammy Strobel - web Rowdy kittens

Asi první blogerkou, kterou mám spojenou s minimalismem, byla Tammy Strobel. Její web Rowdy kittens mi ukázal, jak lze bydlet v takzvaném tiny house, tedy malém obytném domku na kolečkách. Snad ani není třeba uvádět, jak radikálně musela Tammy společně se svým manželem zredukovat všechny věci, které vlastnili. Ne každý je však takový dobrodruh, aby se do něčeho takového pouštěl, ale inspirující Tammy Strobel rozhodně je. Její stránky jsou jednoduché, přehledné a články většinou krátké a výstižné (kéž bych tak jednou uměla psát taky). 

Momentálně mě asi nejvíce láká sepsat si podobný seznam cílů jako má Tammy vytvořený zde
A pokud někdo z vás měl zájem o knihu You can buy happiness, kterou Tammy vydala, stačí se mi ozvat, protože jeden výtisk mám doma.

Z blogu Tammy za sebe mohu doporučit články:


Joshua Becker - web Becoming minimalist

Joshua Becker bude skvělou inspirací pro ty z vás, kteří už máte děti. Když si totiž uvědomil, že vlastní spoustu zbytečných věcí (a pustil se do minimalismu), měl už rodinu, a proto pro vás jeho články mohou být velmi přínosné. Sdílí jejich prostřednictvím různé tipy, jak minimalismus pustit do rodinného života.

Opět přikládám několik odkazů na články, které mě zaujaly.


Leo Babauta - mnmlist &  zen habits

Pokud byste hledali nejvíc minimalistickou internetovou adresu, asi byste nakonec našli web Lea Babauty mnmlist. Jeho články mi byly opravdu velkou inspirací, když jsem s minimalismem začínala. Bohužel teď už moc článků nově nepřidává, ale určitě navštivte archiv jeho webu a začtěte se do zajímavých článků. Leo Babauta má početnou rodinu a k minimalismu jej přivedla špatná finanční situace, což je důvod, proč se k tomuto životnímu stylu uchyluje mnoho lidí. Proto vám také Leo přehledně naservíruje rady a nápady, které do začátků (a nejen během nich) jistě velmi oceníte. Aktuálně mu běží ještě jedny stránky a to zen habits, které věnuje spíše osobnímu rozvoji, ale ten s minimalismem kolikrát souvisí více, než jste se možná kdy mysleli, takže i ten sem řadím.

A opět pár mých tipů na zajímavé články:

Joshua & Ryan - The minimalists

Joshua a Ryan se k minimalismu dostali asi jako většina ostatních blogerů, kteří píší (a pořádají přednášky) o minimalismu. Prostě si jednou řekli dost a začali redukovat množství věcí, které vlastnili. Později napsali společně také knihu o minimalismu Minimalism: Live a Senseful Life. Nyní píší tento blog, který vám také mohu jen doporučit. Najdete na něm kromě článků také podcasty a v neposlední řadě dokument o minimalismu.Cait Flanders 

Představte si, že žijete v Americe, kde se kreditky používají mnohem častěji než u nás, a prostě jen tak nakupujete, co potřebujete (ale převážně spíš to, co ani nepotřebujete, ale jen to chcete, abyste ohromili své přátele). Jenomže pak se přirozeně zadlužíte a nevíte, jak z toho ven. Přesně to se stalo Cait, která se ale rozhodla pro obrovskou změnu - přestěhovala se do menšího bydlení a začala šetřit. O své cestě píše na blogu, který vám také doporučuji, protože je plný inspirace.

Blogů, které se věnují minimalismu, je pochopitelně mnoho. Zvlášť jsem tu rozepsala ty blogy, které čtu (nebo jsem četla). Nyní připojuji ještě seznam dalších blogů, na které ale zajdu jen občas.


Tak snad jste se dnes začetli a našli novou inspiraci a už teď vám můžu slíbit podobný článek o českých blogerech, kteří píší o minimalismu.

Podobné články

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. ♥

Archiv blogu

Podporuji a jsem členem

Podporuji a jsem členem