Recept: smrkový sirup

05 dubna

A protože už venku vidím, že na smrcích jsou letošní výhonky, rozhodla jsem se vám (konečně) publikovat recept na smrkový sirup. Jedná o zdroj vysokého množství vitamínu C, který navíc chutná (a voní) tak nějak po lese.


Hned na úvod musím zmínit patrně tu nejdůležitější informaci, kterou je zákaz trhání smrkových výhonků v lese. Já si je (naštěstí) mohla natrhat u přítelových rodičů na zahradě a věřím, že i vy najdete nějaký ten smrk na zahradě u sebe nebo u svých známých. Neochutnat totiž smrkový sirup by byla obrovská škoda.

Co budete potřebovat?

  • smrkové výhonky - rostou zhruba na přelomu dubna a května, ale hlídejte si je už o chvilku dřív, protože pro přípravu sirupu by neměly být výhonky delší než 4 cm, na jednu zavařovačku by měly stačit dva hrníčky výhonků
  • cukr krystal podle potřeby, na jednu zavařovačku cca půl kila
  • citron 

Postup

  1. Nejprve vodou důkladně propláchněte smrkové výhonky.
  2. Připravte si zavařovačku a střídavě do ní dávejte smrkové výhonky (cca 2 cm vrstva ve sklenici) a cukr (také 2 cm vrstva). Nejspodnější vrstvu by měly tvořit výhonky, nejvrchnější pro změnu cukr.
  3. Průběžně pokládejte kolečko citronu (nebo dvě) na každou vrstvu cukru.
  4. Sklenici důkladně uzavřete a dejte odstát na zhruba 14 dní na sluníčko.
  5. Poté sirup přeceďte a uchovávejte v lednici. 
  6. Sirup můžete jíst (1 lžička denně) nebo používat na slazení čaje (jako to dělám já).
  7. Vydržet by v lednici měl díky citronu, který konzervuje, třeba i do zimy, ale já jej většinou spotřebuji mnohem rychleji, protože mi prostě chutná. 
Zdroj fotografie: 1 

Podobné články

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. ♥

Archiv blogu

Podporuji a jsem členem

Podporuji a jsem členem