23. července 2018

Mořský svět Praha

Baví mě pozorovat mořský svět, i když v něm existuje celá řada živočichů, ze kterých mám přímo panickou hrůzu. Za sklem je to ale parádní podívaná, kterou vám rozhodně doporučuji. Vydat se za ní můžete stejně jako my do Mořského světa v Praze.
Bohužel hned na úvod začnu tím, co mě nemile překvapilo, a to byla cena vstupného. 280 Kč na osobu mi prostě přijde opravdu docela dost. Podrobnější ceník najdete zde.

Pokud by se vám nechtělo tedy dávat tolik za vstupné, pak se můžete alespoň podívat na video z Mořského světa Praha. Já rozhodně nemůžu říct, že bych návštěvy litovala nebo něco v tom smyslu, ale s jistotou říkám na rovinu, že znovu do Mořského světa už nepůjdu. 

Ale teď už k expozicím samotného Mořského světa.


Za mě byl interiér prostě úžasný. Vydržela bych do akvárií koukat donekonečna a to i přesto, že ze všech těch živočichů jsem znala snad jen oranžovo-bílého Nema, který je snad atrakcí v každém akváriu. To, že neznáte všechny živočichy, vůbec nevadí, protože jednotlivá akvária jsou opatřena popisky. Já mořským živočichům prd rozumím, takže mi latinské názvy stejně nic neříkaly.

Mně k radosti stačilo jen fascinovaně koukat (a fotit).

Co asi zaujme nejvíc, je nádrž se žraloky, která je největší v celém areálu. Bohužel se mi žraloky nepodařilo vyfotit (stejně jako v Hodoníně), protože plavou opravdu zatraceně rychle.


Já třeba kromě mořských živočichů obdivuji i mořské rostliny. Přijdou mi úplně kouzelné, a tak navzdory pohledům některých návštěvníků jsem fotila i je. 

Mořský svět je největším mořským akváriem v České republice, takže pořád bylo na co koukat. Pokud jezdíte často k moři a potápíte se, možná jste se s některými živočichy už setkali osobně. Já u moře nikdy nebyla, takže si asi domyslíte, jaký to pro mě byl zážitek prohlížet si mořské živočichy a rostliny.


Bohužel kvůli tomu, aby se živočichům v areálu co nejvíce napodobil skutečný mořský svět, je většina akvárií podsvícena jen lehce, takže se zde nefotí zrovna nejlépe. Je to ale daň za to, že si můžete prohlédnout mořské prostředí, aniž byste museli až k moři.

Mě návštěva Mořského světa Praha jen utvrdila v tom, že se skutečně jednou chci potápět v moři a takovéhle snímky si pořídit přímo tam. (Patrně jen do doby, než se o mou nohu otře nějaký mořský živočich, protože v takovém případě dostanu záchvat hysterie.)


Mořský svět najdete v Praze - Holešovicích a lze přímo k němu dojet autem. Než se sem vydáte, omrkněte, jaké jsou aktuální akce, případně kdy probíhá krmení zvířat, protože to člověk také běžně hned tak neuvidí.

Jsem přesvědčená, že návštěva i za vyšší vstupné se vyplatí, pokud stejně jako já obdivujete mořský svět a zatím jste neměli ještě možnost vidět jej na vlastní oči.

Mořský svět Praha
Internetové stránky: zde 
Vstupné (dospělí): 280 Kč 
Vstupné (děti): 180 Kč, 70 Kč nebo zdarma


Podobné články

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář. ❤