30. července 2018

Terárium Praha

Asi všichni máme nějakou představu o tom, co vše může člověk spatřit v takovém obvyklém teráriu. To pražské je však výjimečné tím, že si zde můžete pohladit i malou lvici. Jo a taky štěně. Vydejte se se mnou dnes prostřednictvím tohoto článku do terária, ve kterém je opravdu na co koukat.
Když jsem se dozvěděla, že se pojedeme podívat do pražského terária, měla jsem trochu obavy, jaký zážitek to asi bude. Hady a různé ještěry totiž nemám zrovna v oblibě. Jenomže na svém facebookovém profilu zaměstnanci terária psali o mláděti lva a nezapomněli příspěvek doplnit roztomilými fotkami, takže bylo rozhodnuto - jedeme.


Terárium najdete v městské části Praha - Dubeč a pohodlně se k němu dostanete MHD (zastávka je jen pár metrů od vstupu do terária). Když už jsme tu tedy byli, prošli jsme si poctivě celé terárium. Nečekejte nic velkého. Jedná se spíše o několik propojených místností, které jsou ale plné různých živočichů, takže nebudete vědět, kam koukat dřív.

Pokud máte rádi hadi, můžete si na ně i sáhnout. O něco takového jsem já ale opravdu nestála. 


Přiznám se zcela upřimně, že pro mě největším lákadlem byla malá lvice Lefi a její psí kamarád, se kterým společně řádili a běhali po celém teráriu. Ostatně... kolikrát za život se člověku stane, že si může pohladit lvici nebo si vedle ní jen tak sednout, že ano?


Věřte mi, že setkání se lvíčetem je opravdu nezapomenutelný zážitek. Bohužel Lefi pochopitelně vyrostla, a tak už ji v teráriu teď potkat nemůžete. Doporučuji vám hlídat facebook pražského terária, jelikož nějaké mládě mívají snad každý rok.


Lefi byla úžasná. Nevím, jestli se mi ještě někdy v životě poštěstí vidět lva, jak si hraje s plyšovou kačenkou. 

Nakonec jsme se ještě od personálu dozvěděli, že mláďata tu podobně mívají častěji. Jedná se o zvířata, která jejich matka odmítá, a která by tak bez lidské pomoci nepřežila. Taky mi přišlo zajímavé, že šelmy - holky jsou mnohem zákeřnější a zlobivější, což nám hned Lefi předvedla, když začala dorážet na všechny kolem. Obzvlášť se jí líbili malé děti, protože na ty líp dosáhla.

Následovalo krmení dravé zvěře...Pražské terárium je sice na samotném okraji Prahy, ale za návštěvu rozhodně stojí. I když zde třeba zrovna nebude nic roztomilého na mazlení, máte tu spoustu jednotlivých terárií se spoustou jiných živočichů (a to včetně aligátora severoamerického, mangusty trpasličí či mamby černé).

Terárium Praha
Internetové stránky: zde 
Facebook profil: zde
Vstupné (dospělí): 150 Kč 
Vstupné (děti): 80 Kč

Podobné články

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář. ❤