26. července 2018

Zoo Ostrava

Další zoo, kterou jsme poctili svou návštěvou, se nachází v Ostravě. Ačkoliv nás zastihla bouřka (a v jeden moment dokonce i kroupy), návštěvu jsme si užili. Trochu mě mrzí, že byl zrovna uzavřený pavilon slonů, ale ten snad navštívíme zase příště.
Ostravská zoo vás přivítá poměrně rozsáhlým parkovištěm, ale je snadno dostupná i MHD. Pokladen je tu hned několik, takže se nemusíte bát, že byste tu stáli dlouhé fronty.


Hned za vchodem vás čeká obvyklé zoo-dilema, kdy se před mapou zoo a s plánkem v ruce rozhodujete, kterou trasou se vydat, abyste stihli projít vše a hlavně nic nevynechali. Ať už se vydáte jakýmkoliv směrem, nelze si nevšimnout tamní flóry, kterou obzvlášť v této ZOO musím vyzdvihnout, protože mě opravdu okouzlila. Je to poznat i podle fotografií, které z naší návštěvy zoo mám, jelikož poměr fauny a flóry na mých fotkách je zhruba 1:1. Opravdu zde najdete jedinečné kousky všech možných rostlin a můžete využít i možnosti komentované prohlídky tamního skleníku, což jsme my bohužel už nestihli.


Ale teď už k samotným zvířatům. Největším lákadlem pravděpodobně je hroch Honzík, taková už stálice ostravské zoo. Komentované krmení v pavilonu hrochů bylo fajn zážitkem, protože Honzík je už naučený, že když se zapře o hrazení a otevře tlamu, chovatel mu do ní už automaticky vhodí kus zeleniny.

Omlouvám se za kvalitu fotky, ale v pavilonu bylo špatné světlo a pochopitelně fotím zvířata zásadně bez blesku.
Pavilon slonů byl zrovna uzavřen, ale už brzy v něm můžete vidět loňské slůně. Místo toho můžete ale vidět spoustu šelem, plazů a dalších zvířat. 


Co se mi na ostravské zoo také líbilo, bylo to, že téměř na každém kroku zde narazíte na nějaký projekt nebo informační tabuli o ochraně přírody. Už u vstupu najdete boxy na staré oblečení a mobilní telefony a z každé zakoupené vstupenky jde 1 Kč na ochranu ohrožených druhů zvířat a rostlin ve volné přírodě.

Ostravská zoo se navíc aktivně zapojuje do kampaní Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií. Kromě toho vám také zoo na několika místech prostřednictvím svých info tabulí prozradí, jak bývají některými společnostmi zvířata týrána, například kvůli klům, žluči či masu. Zkrátka zde zvířata nemusíte jen obdivovat, ale také se o nich můžete dozvědět spoustu věcí. Především se dozvíte, jak je chránit.


Odpoledne nás v zoo zastihla parádní bouřka, a než jsme stihli doběhnout do restaurace Saola, začaly padat i kroupy. Ovšem ty fotky po dešti pak stály za to. :-)


Ostravskou zoo pochopitelně doporučuji a moc ráda se do ní jednou zase vrátím. Nestihli jsme totiž projít Safari, resp. si je projet vláčkem a přiznám se, že i ten déšť nám náš výlet trochu komplikoval.

Zoo Ostrava
Internetové stránky: zde 
Vstupné (dospělí): 110 Kč 
Vstupné (děti): 80 Kč

Podobné články

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář. ❤