23. srpna 2018

Faunapark Horní Lipová

Návštěvu lesního baru, o kterém jsem už psala, jsme během návštěvy Jeseníků spojili i s návštěvou nedalekého Faunaparku v Horní Lipové. Jedná se o takovou malou zoologickou zahradu, která se však může pochlubit například nádherným tygrem nebo roztomilými klokánky.
Bohužel jsme se do faunaparku vydali na podzim, což už tak úplně není sezóna, takže některá zvířata byla zazimována uvnitř, ale na druhou stranu jsme si jako jediní návštěvníci mohli areál se všemi zvířaty opravdu vychutnat. Nutno říct, že podívaná opravdu stála za to.


V areálu, který rozlohou připomíná spíš takovou normální zahradu u rodinného domu, najdete i tygra. Od toho vás sice dělí mříže, ale majitelé na webu píší, že možnost krmení této šelmy nabízejí i návštěvníkům. Když jsme k jeho kleci přišli my, začal na nás syčet a prskat, takže mě mé veškeré touhy po vyzkoušení si krmení tygra velmi rychle přešly. Mám pocit, že se by se klidně nakrmil i mnou. Pokud jste ale milovníci adrenalinu, na krmení tygra se s majiteli skutečně můžete domluvit.


Prostředí faunaparku je opravdu nádherné (miluji levanduli). Najdete tu dřevěné vyřezávané sošky, bohatou flóru a hezky upravené skalky. Nejúžasnější ale byli dva chlupatí záškodníci, kteří tu po dobu naší návštěvy řádili jak draci.


V areálu faunaparku je i restaurace, která však v době naší návštěvy nebyla v provozu. To ale vůbec nevadilo. Uvnitř budovy jsme našli několik dalších zvířat. Převážně takových, na které byla venku už opravdu zima (například papoušky).

Pokud se do faunaparku budete chtít podívat, určitě si hlídejte nějaký čas dopředu jejich sociální sítě, kde se dozvíte aktuální informace o zvířatech a plánovaných akcích.


Rozhodně ale navštivte webové stránky faunaparku, protože na nich najdete skvělé fotky pestrobarevných papoušků, malého tygříka, kterého si lidé ve faunaparku mohli i pohladit, a spoustu dalších. Pro návštěvu si vyberte ale spíš letní období. My už měli docela zimu, takže jsme se ani moc dlouho nezdrželi a vyrazili na horký čaj.


Pokud už budete mít cestu do Jeseníků, rozhodně se do Faunaparku v Horní Lipové běžte podívat. Docela mě zde překvapila cena vstupného, která je pro dospělou osobu stejná jako do brněnské zoo, ačkoliv rozlohou ani počtem zvířat nejde tyto dvě zoo vůbec srovnávat. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že faunapark je v soukromém vlastnictví, zatímco brněnská zoo je příspěvkovou organizací Statutárního města Brna, takže to financování je prostě trochu jiné.Faunapark na svých stránkách také vyzdvihuje, že chovatelé vám na požádání rádi předvedou, jak probíhá krmení různých zvířat. My byli například svědky u oběda jedné nádherné pumy.

Faunapark Horní Lipová
Internetové stránky: zde 
Vstupné (dospělí): 120 Kč 
Vstupné (děti): 70 Kč

Podobné články

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář. ❤