2. srpna 2018

Papouščí zoo

O zoologických zahradách jsem tu už psala, ale papouščí zoo tu svůj prostor ještě neměla, takže nastal čas to napravit. Vydejte se tedy dnes se mnou do první papouščí zoo v České republice.
Papouščí zoo se nachází v Bošovicích, což je malá vesnice kousek od Brna. Zaparkovat můžete přímo u areálu. Po vstupu Vás přivítá hlasité "Čauky," a konkrétně mně chvilku trvalo, než mi došlo, že mě opravdu zdraví samotný papoušek. 


Areál, ve kterém se zoo nachází, je menší, ale to rozhodně neznamená, že tu najdete malé množství živočichů - právě naopak. Pokud máte rádi papoušky, najdete tu snad všechny jejich nejznámější druhy. Neváhejte se s nimi pustit do řeči, protože někteří s z nich jsou neuvěřitelně ukecaní.


Obdivovat zde můžete ale i samotné prostředí zoo, které dokonale podkresluje exotickou atmosféru a papoušci sem tak skvěle zapadají. Více fotografií zoologické zahrady a chovaných papoušků najdete přímo na webu papouščí zoo zde.


No a protože prohlídka papouščí zoo nám zabrala jen malou chvilku, rozhodli jsme se v Bošovicích navštívit ještě tamní tvrz. Ta je bohužel nepřístupná, ale upřimně si myslím, že uvnitř ani není co obdivovat, takže jsme si alespoň prošli její okolí, odkud byl pěkný výhled. Kromě kešky tu opravdu nenajdete nic zajímavého a objekt v současné době spíše jen chátrá.


Papouščí zoo
Internetové stránky: zde 
Vstupné (dospělí): 90 Kč 
Vstupné (děti): 60 Kč

Podobné články

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář. ❤