6. srpna 2018

Stromový dům

Pobyt ve stromovém domě nás s přítelem lákal už delší dobu, takže když jsme hledali nějaké zajímavé místo, kde oslavit naše další výročí, bylo celkem jasno. Vydali jsme se tedy do lesa poblíž Lelekovic u Brna, kde se stromových domů nachází hned několik. 
Nejhorší fází bylo asi chystání věcí, které si budeme na stromový dům brát sebou, protože oba dva balíme tak, že je v batohu první vývrtka na víno a až poslední baterka (pokud na ni zbude místo).

Stromových domů se v lese u Lelekovic nachází víc, ale my si vybrali právě tento konkrétní u jezírka, chaty s posezením (kde naštěstí zrovna nikdo nebyl), parkovištěm a ohništěm. No prostě paráda. A ten klid tam byl prostě k nezaplacení, opravdu.
Jediné, co by se tomu dalo vytknout, je cena, kterou za jednu noc ve stromovém domě dáte. Na druhou stranu chápu, že ta údržba něco stojí. Navíc člověk na stromovém domě nespí každou noc a na oslavu výročí nám to prostě přišlo jako opravdu netradiční místo, což skutečně bylo. Už od dětství miluju klid a vůni lesa.


Nejvíc to našemu posezení slušelo po setmění, kdy nám svítily jen svíčky a kolem nás se rozprostíral tichý a místy až děsivě temný les. A samozřejmě v noci pod stromovým domem chodily srnky a divoká prasata. Někteří k jezírku, jiní pro bukvice.


Interiér stromového domu byl také kouzelný. Vyřezávaná okna, lucerny a přírodní dekorace - to vše jen dokonale podtrhovalo atmosféru stromového příbytku. Přenocovat se v něm dá i v zimě, protože součástí jeho vybavení jsou i kamna. Jo a taky toaleta.A to kouzelné ráno, kdy vykouknete z okna přímo do lesa za zpěvů ptáků, se ani nedá popsat. To se prostě musí zažít. Uklidňující zelená barva už je jen třešničkou na dortu.


Tree House Babí Lom u Lelekovic si můžete rezervovat na stránkách Lesů města Brna, kterým stromový dům patří. Doporučuji ale dělat rezervaci s velkým předstihem, protože zájem o pobyt na stromovém domě je stále velký, čemuž se ale vůbec nedivím. 

Podobné články

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář. ❤