13. srpna 2018

Zoo Jihlava

Ještě nedávno bych Zoo Jihlava zařadila mezi ty menší, ale nemyslím si, že by to ještě dnes byla pravda. Ač rozlohou skutečně možná velká není, určitě v ní pobudete alespoň půl dne. Takže pokud jste ji ještě nenavštívili, pak vás možná nalákám tímto článkem.
V nedávné době jsem v jihlavské zoologické zahradě byla dvakrát. Jednou autem, takže vás mohu ujistit, že u zoo je velké parkoviště, a pokud na něm přeci jen nenajdete místo, můžete zaparkovat v podzemních garážích u nedalekého nákupního centra. Podruhé jsem v Jihlavě byla vlakem, takže opět mohu potvrdit, že se z nádraží pohodlně dostanete k zoo i městskou hromadnou dopravou.

Na jihlavské zoo se mi líbilo její členění na jednotlivé světadíly. U některých pavilonů je poznat na první pohled, o jaký světadíl se právě jedná, jinde vám to možná bude chvilku bude trvat, ale v nejhorším případě jsou všude pomocné tabulky, které vás spolehlivě zasvětí (pokud si jich nevšimnete až při odchodu ze zoo, jak se to úspěšně podařilo mně).


Ke zvířatům jsme to v jihlavské zoo měli opravdu blízko. Kromě toho, že jsme si zde hned na dvou místech mohli opět nakrmit kozlíky, viděli jsme hodně zblízka i žirafy a hrocha. To mě samotnou asi překvapilo nejvíc, protože hroch vám bude opravdu na dosah ruky, což jsem takhle asi ještě v žádné jiné zoo neviděla.


Díky sklu jsme viděli zblízka i tygra, který je v Jihlavě opravdu výstavní a umí krásně pózovat. Co mě trochu vyděsilo byla malá opička, která se pohupovala na stromě vedle lavičky, na které jsme seděli. A zatímco já jsem panikařila, že musíme hned zavolat nějakého zaměstnance zoo, že jim utekla, brácha objevil cedulku, na které je napsáno, že tu mohou volně pobíhat. No nic, paniku jsem si schovala na později.


Za zmínku určitě stojí i dvoreček, kde najdete typicky (jak já říkám) vesnický zvířata. Nám, co bydlíme na vesnici, to nepřijde zase až tak atraktivní (i když si na malinkatý králíčky taky rádi zašišláme), ale chápu, že děti z městských bytů zde uvidí slepici možná úplně poprvé v životě, takže smysl existence těchto pavilonů v zoologických zahradách naprosto chápu.

Na oběd jsme zašli do restaurace v areálu zoo. O kousek dál pak bylo velké dětské hřiště a několikametrový tobogán. Vedle kozího výběhu jste pro změnu mohli s dětmi hledat v písku zkameněliny, resp. odlitky pravěkých zvířat. To už jste se ale dostali de facto na konec zoologické zahrady.

Moc se mi líbilo zákoutí s plameňáky, které vidíte na úvodní fotografii. Zděšením pro mě bylo zjištění, jak surově se k nim mohou chovat děti, když jsem si po čase četla tento článek. Nechápu, opravdu nechápu, co je k tomu vedlo, a trochu se děsím, co z takových dětí vyroste. Tohle je jeden z těch případů, kdy mi přijde naprosto absurdní, že není možné nezletilé děti ze zákona trestat.


Jihlavskou zoo určitě navštivte. Často pořádá různé akce pro děti a v pavilonu hned za vstupem bývá přehlídka dravců (to jsme my bohužel zmeškali). 

Zoo Jihlava
Internetové stránky: zde 
Vstupné (dospělí): 100 Kč 
Vstupné (děti): 60 Kč

Podobné články

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář. ❤