20. srpna 2018

Zoo park a Dinopark Vyškov

Vyškov máme poměrně blízko, takže bylo jen otázkou času, kdy se zajedeme podívat do tamního Zoo parku a Dinoparku. Těšila jsem se hlavně na venkovský styl, kterým je tato zoo známá, a s ním spojená zvířata. Byla tu ale pochopitelně i zvířata exotická a v neposlední řadě také již vyhynulá. Nevěříte? Věřte.
Vyškovský Zoo park se mi vryl do paměti především dokonalým prostředím statkářského domu z 19. století, kde nechyběl ani tradiční holubník, šopa a v interiéru dobové vybavení. Člověk si tu připadal opravdu jako v pohádce (nebo u prababičky před mnoha a mnoha lety).

Replika statku z 19. století
Zajímavý byl i včelín, který je součástí environmentálního centra. V jedné místnosti jsme se tu dozvěděli všechno možné o včelách a o tom, jak vzniká med. (Ano, všichni jsme tušili, jak to je, ale vidět to na vlastní oči je prostě mnohem lepší.) Na med jsem se docela těšila, že si jej od tamních včel koupím na pokladně zoo, ale bohužel zrovna byl vyprodaný.

V zoo nechyběla ani hospodářská zvířata, kterých je ve Vyškově opravdu hodně. Nám, co jsme vyrůstali na vesnici, kde to byl samý kravín, ovčí farma a slepice na každé druhé zahradě, to nepřijde zase až takový zázrak, ale co si budeme povídat - tvorové to jsou krásní a člověk se na ně vždy rád podívá.


Ošizeni jsme ale nebyli ani o zvířata exotická, protože i těmi se může Zoo park ve Vyškově pyšnit.


Přímo ze zoo koutku vyjíždí vláček i do dinoparku. Osobně vám doporučuji využít tuto možnost, protože cesta k němu je poměrně složitá a hlavně ve vláčku si aspoň poslechnete přednášku o dinosaurech. Dokonce několikrát za sebou. (Hlavně si nejsem ani trochu jistá, zda se k dinoparku dá vůbec autem dostat.)


Když vjedete obří branou do dinoparku, ocitnete se rázem v úplně jiném světě. Spousta pohybujících se dinosaurů vás alespoň na okamžik vrátí do pravěku, kdy jim patřil tento svět.

Vzhledem k tomu, že se nejednalo o naši první návštěvu dinoparku, nic nás v něm nepřekvapilo (ani nezklamalo). Já v těch jednotlivých dinoparcích prostě kromě použitého prostředí nevidím žádný rozdíl.


V dinoparku jsme navštívili také zvířata, která sem ten den byla dovezena ze záchranné stanice. Kromě želv, morčat, králíků apod. zde byl k vidění i tento úžasný čunajs. Nevím jistě, zda sem takto bývají zvířata dopravována každý den, ale s určitostí vím, že na ně můžete přispět libovolnou částkou, což jsme považovali za svoji občanskou povinnost.Zoo park ve Vyškově patří k těm menším, ale věřte, že Vám to bohatě vynahradí jak zvířaty, tak příjemným prostředím. Vstupenka do Dinoparku je součástí vstupného do Zoo parku, takže pokud už se rozhodnete Vyškov navštívit, využijte příležitosti podívat se na obě místa.

Zoo park a Dinopark Vyškov
Internetové stránky: Zoo park  a Dinopark
Vstupné (dospělí): 180 Kč (Zoo park + Dinopark)
Vstupné (děti): 120 Kč (Zoo park + Dinopark)


Trasa mezi Dinoparkem Vyškov a Zoo parkem Vyškov


Zdroj fotografie v záhlaví: 1

Podobné články

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář. ❤