10. prosince 2018

Muzeum hraček v Brně

Kolem brněnského Muzea hraček jsme zatím vždy jen procházeli, ale nakonec jsme si řekli, že bude fajn podívat se na hračky z našeho dětství a zašli jsme se dovnitř podívat. No, trochu jsme se sekli dobově, protože zde byly hračky možná tak našich babiček, rozhodně ne však naše tatrovky, ale to nevadí.
Hned úvodem se musím omluvit, že tento příspěvek nebude doprovázen mými fotografiemi, protože v tomto muzeum se fotit nesmí. Jedná se o soukromou sbírku paní Milady Kollárové, brněnské výtvarnice, která ve dvou patrech vystavuje hračky jak pro kluky, tak i pro holky.Patro s holčičími hračkami je plné panenek, kočárků, domečků, dětského kuchyňského nádobí a především medvídků. Mně osobně se nejvíce líbí různé modely kuchyněk. Co naopak moc nemusím jsou právě ty vystavené panenky, které mají mnohdy opravdu děsivé výrazy v obličeji. Jsem velmi vděčná svým rodičům, že mi nic takového nikdy nepořídili. 


Ve druhém patře, které je věnováno pro změnu chlapeckým hračkám, najdete spoustu autíček, vláčků a jeřábů. Pochopitelně zde jsou i dřevěné kostky a různé stavebnice a společenské hry. Ačkoliv se jedná o malé muzeum, což je u soukromých sbírek celkem pochopitelné, určitě tu máte na co koukat. Bohužel právě to, že si nesmíte nic vyfotit, abyste to například ukázali doma prarodičům, je docela škoda. 

Muzeum najdete v Brně v Měnínské bráně a jeho prohlídka vám zabere ani ne půl hodiny. Jak říkám - jedná se o opravdu skromnou sbírku, ale za pozornost rozhodně stojí.

Určitě považuji za zajímavé ještě některé příběhy hraček z tohoto muzea, které si můžete přečíst zde.

Muzeum hraček
Internetové stránky: Muzeum hraček
Vstupné (dospělí): 60 Kč 
Vstupné (děti): 40 Kč 

Fotografie pochází z webů: unsplash.com, spilberk.cz a tapkame.cz.

Podobné články

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář. ❤