Kam zajít v Brně na skvělou snídani

od Divnovláska

Vybrat v Brně ta nejlepší místa, kam zajít na snídani, je poměrně nadlidský úkol, ale opravdu jsem se snažila. Snažit se budu pochopitelně i dál, protože tohle je jen jeden ze série článků, které chci snídaním v Brně věnovat.

Bavard cafe a bar

  Facebook       Instagram 

Kdybych chtěla být ultra moderní, asi bych napsala, že je Bavard cafe a bar skvělý místo na brunch. Protože ale tento termín nesnáším a moderní nejsem, zůstaneme u běžných pozdních snídaní. Myslím si, že to, v jaký čas si na snídani zajdete, je čistě vaše věc. V tomto podniku se jen můžete setkat s tím, že v dopoledních hodinách už nebude volné místo, protože je velmi oblíbený. Najdete zde jak sladká, tak slaná jídla a pochopitelně nesmí chybět ani výborná káva. Doporučuji sem zajít i v létě, kdy můžete posnídat venku. Porce jsou zde fakt velký. (Ale na mě jsou velký porce asi všude.) Podnik najdete v centru pod Svoboďákem, takže pokud tu máte zrovna třeba nějakou návštěvu, kterou provádíte po Brně, určitě ji pozvěte právě sem.

Waf-Waf

  Facebook       Instagram      Webové stránky

Když nejde Mohamed k hoře, musí jít hora k Mohamedovi. Tohle trochu převrácené úsloví velmi trefně vystihuje mé první setkání s Waf-Waf, které bylo kdysi dávno otevřeno v Praze. Snad pokaždé, když jsem se do této metropole vydala, měla jsem v plánu Waf-Waf navštívit, ale nikdy mi to nevyšlo. Nakonec se nová pobočka otevřela v brněnském Špalíčku, a hora tak přišla k Mohamedovi. Jak už jste asi vytušili z názvu, najdete zde především vafle (sladké i slané). A taky palačinky, lívance, mléčné koktejly, ale i ovocné freshe. Pokaždé, když tam jsem, mám fakt velký výčitky svědomí, protože to jsou všechno strašný kalorický bomby, ale víte co – člověk to prostě jednou za čas potřebuje.

Omni café & fit studio

  Facebook       Instagram      Webové stránky

Tento podnik doporučuji navštívit všem, kteří mají kromě dobrého jídla a kávy rádi i pohyb. V online rozvrhu si můžete dopředu rezervovat lekci, o kterou máte zájem. Za odměnu si po odcvičení dáte skvělou snídani. Bohužel jsou snídaně zatím nabízeny jen v některé pracovní dny, ale pevně věřím, že to je jen dočasné řešení. Každopádně tento podnik najdete téměř na okraji Brna, takže tu není moc velký nával a posnídat tak můžete v naprostém klidu. V létě doporučuji obzvlášť jejich domácí limonády, pro které tam chodím velmi často. (Jo a taky pro maximakronky, který jim tam vozí z Království makronek.)

Přidat komentář